Ostrov plný překvapení

Příroda ostrova Rhodos má bezpochyby své kouzlo. Ačkoli leží ostrov na podobné zeměpisné šířce, jako kupříkladu Kréta, je poměrně zelený a vegetaci se tady daří. Reliéf Rhodu je vesměs hornatý a v současné době se tady dá ještě najít řada míst, která zatím nebyla zasažena masovou turistikou a leží stranou veškerého turistického dění na ostrově. Turisté sem však cestují nejčastěji kvůli krásným plážím a oblíbeným přímořským oblastem. Ty bývají charakteristické především svou tropickou vegetací. Dále ve vnitrozemí je možné natrefit na lesnatá údolí, skrze která často protékají potoky či říčky. K nalezení jsou tady však i velké suché plochy, které budou někomu možná připomínat africké savany. Na těchto holých pláních se nalézá jen několik málo ostrůvků trávy či zakrslý keř.

Sever Rhodu

Většina života na ostrově Rhodos je soustředěna do jeho severní části. Tady leží a hlavní město Rhodos a jde o nejvíce zalidněnou část. Směrem na jih pak moderních budov ubývá a ve vnitrozemí se začínají zvedat hornaté oblasti. Ve vnitrozemí Rhodu je možné navštívit řadu krásných a bezpochyby zajímavých údolí, z nichž nejvíce vyniká známé Údolí motýlů. O pár kilometrů dále na jih se pak hory svažují k pobřeží a celý jižní region je jen mírně zvlněný. Jižní část ostrova, kde leží například Prasonisi, se nešplhá nijak vysoko nad mořskou hladinou a je spíše plochá.

Východní a západní pobřeží

Pro turisty je bezpochyby nejatraktivnější a zřejmě i nejzajímavější východní pobřeží ostrova. To se na turistickém nebi proslavilo řadou krásných písečných pláží. K oblíbeným patří též skalnaté útesy, skrývající malé kamenité pláže. Moře je při východním pobřeží vesměs klidné a vhodné k rodinné dovolené či klasický odpočinek a lenošení u moře. Typickými východními letovisky jsou například Afandou nebo Tsambika. Západní břehy jsou naopak lemováno několika dlouhými plážemi s písečným povrchem a moře je zde divočejší. Fouká tu silnější vítr a na hladině se nezřídka kdy objevují vlny. K západně ležícím prázdninovým střediskům patří kupříkladu Theologos.

Příroda

Příroda na Rhodu je skutečně pestrá. Turisté se tu setkají jak s krásnými a vzrostlými palmami a další tropickou a subtropickou květenou, tak i kupříkladu s typicky evropskými borovicovými lesy. Nechybí zajímavosti v podobě kvetoucích kaktusů a na ostrově je i několik desítek olivových hájů, tak typického znaku řeckých ostrovů. Během výletů po ostrově turisty nezřídka zaujme i vůně aleje eukalyptů.

Moře

Nemálo turistů cestuje na ostrov Rhodos i kvůli poznávání podmořského života. Na Rhodu existují lokality, vhodných ke šnorchlování či přístrojové potápění. Život podél pobřeží ostrova Rhodos je typický pro celé Středomoří. V již několika metrech hloubky mohou potápěči obdivovat nejrůznější pestrobarevné rybky a další mořské živočichy.