Asi kilometr jižním směrem od populárního letoviska Faliraki na východním pobřeží ostrova Rhodos leží jedna z nejkrásnějších a také nejromantičtějších pláží na ostrově. Je pojmenována po americko – mexickém herci Anthonym Quinnovi, který zde v roce 1961 natáčel film. Délka pláže je něco přes čtvrt kilometru a je situována v malé zátoce. Pláž Anthony Quinn je ohraničena útesy, na kterých se dá pohodlně opalovat a bezstarostně lenošit. Jedinečné prostředí pláže dokreslují četné dřeviny v okolí, kterém zaujmou sytě zelenou barvou.

Původní jméno pláže Anthony Quinn je Vagies. Avšak začátkem sedmdesátých let minulého století, kdy tady oblíbený herec pracovně pobýval, si ji zamiloval a trávil tady spoustu času. Místní pak na jeho počest přejmenovali tuto pláž jeho jménem. A i když se toto přejmenování nesetkalo u autorit s příznivou odezvou, jméno si pláž zachovala až do současnosti.

Turisté si mohou na pláži Anthony Quinn pronajmout lehátka a slunečníky a užívat si příjemně prohřátého moře v paprscích horkého středomořského slunce. K opalování jsou vhodné i již zmíněné skalní plošiny, kterých je na okolních útesech spousta.

Povrch pláže je smíšený. V některých částech je písčitá a v některých místech se do moře sestupuje po jemných oblázcích. Vstup do vody je pozvolný a tak si tu užijí den plný zábavy i rodiče s malými dětmi či méně zdatní plavci.

Protože je okolí spíše kamenité, mořská voda je tady po celou turistickou sezónu průzračně čistá. Na pláž Anthony Quinn tak často míří milovníci šnorchlování a dokonce i přístrojového potápění. Ve vodách blízko břehu je možné pozorovat bohatý podmořský život, jaký lze na jiných místech ostrova Rhodos spatřit jen těžko.

Co do turistické vybavenosti je na tom pláž Anthony Quinn dobře. V blízkosti je v provozu malá taverna. A tak kdo by dostal během slunění nebo dovádění v moři hlad, má to na občerstvení jen kousek.

Pláž Anthony Quinn leží nedaleko další oblíbené pláže Ladiko. Nejlépe se dá na obě pláže dostat pronajatým automobilem. Parkoviště, ze kterého je možné sejít k oběma plážím, leží uprostřed mezi nimi.