Pláž s názvem Stegna se nachází ve stejnojmenném letovisku na východním pobřeží ostrova Rhodos. Je to odtud necelých 1.000 metrů směrem do vnitrozemí do letoviska Archangelos. Známá pláž Tsambika pak leží asi kilometr vzdušnou čarou směrem na sever. Samotném letovisko Stegna je situováno mezi skalnatými kopci a jde o jedno z nejklidnějších prázdninových středisek na celém ostrově. Turisté tady nenajdou žádné velké hotely či podobné ubytovací kapacity. Jedinci, kteří na čtvrtý největší řecký ostrov přicestovali užít si klidu a pohody, se tu budou cítit jako v ráji. Letovisko dokonce někdy na své hosty působí až ospalým dojmem.

Stegna má na délku kolem 800 metrů. Zhruba v polovině ji rozděluje malý přístav. V severní části pláže jsou k nalezení útesy, které se budou určitě líbit příznivcům šnorchlování a potápění. Bohatý podmořský život tu čeká jen na své objevování. Do severní části často směřují i romantické duše. Ve skalách nad pláží se totiž dají najít krásná romantická zákoutí, ze kterých je úžasný výhled na přilehlé moře.

Pláž je dobře turisticky vybavená a o občerstvení se tady stará několik taveren. Zájemci si zde mohu zapůjčit i plážová lehátka a slunečníky.

Ke Stegně se turisté nejjednodušeji dostanou z již zmíněného letoviska Archangelos. Z něho vede asi tři kilometry dlouhá a řádně klikatá silnička až přímo k moři.