Pláž Charaki leží u stejnojmenného prázdninového střediska na východním pobřeží Rhodu. Obec Charaki byla původně jen ospalou rybářskou vesničkou a na výsluní turistického ruchu se objevila až teprve v poslední dekádě minulého století. Severně od letoviska Charaki, na půli cesty mezi zdejší pláží a pláží Golden Sand (Agathi), se ve výšce asi 150 metrů nad mořskou hladinou nacházejí ruiny středověkého hradu Feraklos.

Povrch pláže je tvořen směsí písku a oblázků. Do moře se svažuje pozvolna a tak se tady bude koupání a opalování určitě líbit rodičům s dětmi. Ti nejmenší tu mohou dovádět a skotačit v moři aniž by se jejich rodiče museli obávat o bezpečnost svých dětí.

Fakticky je pláž u Charaki rozdělena na několik menších zátok. Jednotlivé zátoky od sebe oddělují skalnaté útesy. Moře při pobřeží je průzračně čisté a vedle klasických plážových aktivit se tu bude pobyt bezpochyby zamlouvat i milovníkům šnorchlování.

Vzhledem ke skutečnosti, že pláž Charaki leží přímo ve stejnojmenném letovisku, je lemována řadou nejrůznějších ubytovacích zařízení a také taveren. Kdo by během koupání dostal hlad nebo chuť na něco dobrého, má to na občerstvení jen pár desítek metrů. Pláž je dobře turisticky vybavená a její návštěvníci si tady mohou vypůjčit plážová lehátka a také slunečníky.

Turisté, kteří si vybrali k prožití dovolené na řeckém ostrově Rhodos tuto oblast, to mají k vodě pouze několik desítek, maximálně stovek metrů. Návštěvníci Rhodu, kteří bydlí v jiné části ostrova, se sem musí nějak dopravit. Nejčastěji k tomu bývá využívána možnost zapůjčení vlastního automobilu. Pak stačí vydat se směrem na jih z letoviska Archangelos a po pěti kilometrech odbočit směrem na východ k moři.