Koupání na Rhodu

Pláže Rhodu jsou skutečně rozmanité. Během dovolené u moře si tady na své přijde skutečně každý. Návštěvníci ostrova Rhodos tu najdou jak malé romantické pláže, schované mezi skalnatými útesy, tak i dlouhé písečné pláže, svažující se do prohřátého moře jen pozvolna. Užívat si moře a opalovat se mohou turisté na Rhodu jak na plážích s písečným povrchem, taky i na oblázkových plážích, jejichž povrch tvoří kombinace oblázků a písku.

Východní pobřeží

Turisticky využívanější je východní pobřeží ostrova Rhodos. Při cestě podél východního pobřeží ze severu jižním směrem se turisté dostanou nejdříve do oblasti Kalithea. Zde se mezi skalnatými útesy nachází hned několik menších romantických pláží. Na nich se bude líbit hlavně turistům, kteří mají rádi klid a soukromí. Dále na jih se rozkládá populární letovisko Faliraki, jež je mezi turisty známé svou dlouhou písečnou pláží.

O několik kilometrů dále se pak jen pár kilometrů od sebe nacházejí dva skutečné klenoty ostrova Rhodos. Těmi jsou pláže Ladiko a nedaleká pláž Anthony Quinn. Tato oblast je na krásné pláže skutečně bohatá. Nachází se tu i jedna z nejdelších pláží na celém ostrově, která nese název Afandou. Následuje pláž u letovisko Kolymbia, jejíž povrch tvoří v některých místech písek a v některých místech je smíšen s jemnými oblázky. Dále následuje jedna z vůbec nejkrásnějších pláží Rhodu, která nese název Tsambika.

Mezi pláží Tsambika a pláží Agathi, které se také někdy říká Golden Sand podle zlatavého písku, který tvoří její povrch, leží ještě malá písečná pláž Stegna.

O několik kilometrů dále na jih se mohou turisté koupat na písečných plážích v zálivu letoviska Charaki. Záliv St. Paul se dvěma menšími plážemi leží nedaleko města Lindos. Letovisko Lardos má malou pláž s povrchem z oblázků a písku. Nedaleko se nachází i menší romantická zátoka s krásnou písečnou pláží Glistra.

U letovisek Kiotari a Genadi začíná dlouhý pás písečných pláží, které se odtud táhnou až na nejjižnější konec ostrova Rhodos. Protože u těchto pláží není žádné větší turistické letovisko, bývají i uprostřed hlavní sezony takřka poloprázdné. Na nejjižnějším výběžku ostrova, nedaleko letoviska Prasonisi, se nachází nádherná písčitá pláž Prasonisi. Právě v těchto místech se stýká Egejské moře se Středozemním a místo je nazýváno Polibkem dvou moří.

Západní pobřeží

Na západním pobřeží není tolik pláží jako na pobřežím východním a pláže jsou tu spíše než ke koupání vhodné k surfingu nebo windsurfingu. Mezi západními plážemi bezpochyby vyniká oblázková pláž Theologos na severu ostrova, kterou určitě budou znát milovníci plachtařských sportů. Na severním pobřeží se rozkládá i pláž Fourni, kterou je možné najít přímo pod ruinami hradu Monolithos. O něco více na sever pak leží pláž Glifada.

Moře kolem ostrova Rhodos

Vůbec nezáleží na tom, které letovisko na ostrově Rhodos si turisté zvolí pro svou dovolenou. Moře podél celého pobřeží je průzračně čisté a očekávání turistů, kteří se sem vydali odpočinout si od všedních dnů, v žádném případě nezklame. Východ ostrova je znám hlavně svým klidným mořem a plážemi s pozvolným vstupem do vody. Proto je tato oblast vhodná pro rodinnou dovolenou. Naopak západní pobřeží je větrnější a na hladině se častěji vyskytují vlny. Proto je rhodský západ tak populární mezi milovníky windsurfingu, surfingu a kitesurfingu.