Pláž Tsambika je dle mnohých znalců ostrova nejhezčí pláží na Rhodu. K nalezení je mezi letovisky Archangelos a Kolymbia na východním pobřeží. Její délka se blíží dvěma kilometrům a z obou stran je ohraničena skalnatými útesy. Směrem do vnitrozemí se pak od Tsambiky zvedají vysoké kopce. Právě z nich je na Tsambiku také nejkrásnější výhled. Turisté, kteří chtějí získat ideální místo pro fotografování Tsambiky, by se měli vydat na výstup ke klášteru Moni Tsambika. Odkud budou mít celou pláž doslova jako na dlani.

Povrch pláže Tsambika je tvořen jemným pískem a na většině své délky se svažuje do mořských vod jen pozvolna. K dispozici je několik taveren, v nichž se mohou návštěvníci pláže občerstvit. Vypůjčit si slunečníky nebo lehátka je tady možné za asi 8 EUR.

Na pláž Tsambika se často vydávají i milovníci opalování na dekách a osuškách v prohřátém písku. Ideálním místem pro tuto odpočinkovou aktivitu je, při pohledu od moře, pravá část pláže. Na opačné straně se pak břeh svažuje do moře strměji. V těchto místech se bude líbit hlavně turistům, co si chtějí užít plavání v moři. Jižní část Tsambiky naopak nebývá příliš doporučována rodinám s dětmi.

Kromě možnosti dostat se na pláž vlastním vozem sem jezdí z letoviska Kolymbia pravidelná hromadná doprava. Linka z Kolymbie stojí asi dvě eura. Turisté, kteří se sem vydají zapůjčeným automobilem, mohou nechat stát vůz zdarma přímo u pláže.