Pláž Ladiko patří, spolu s nedaleko ležící pláží Antony Quinn (Vagies), k jedněm z nejkrásnějším na celém ostrově Rhodos. Ladiko leží asi 3 kilometry jižně od prázdninového letoviska Faliraki. Do stejnojmenného hlavního města ostrova Rhodos je to odsud asi 15 kilometrů. Oblast, kde leží pláže Ladiko a Anthony Quinn, je charakteristická spíše menšími písečnými a oblázkovými plážemi, ukrytými mezi skalisky, než na kilometry se táhnoucími písečnými plážemi. Podél pobřeží se turisté koupou v průzračně čisté vodě. Současně mají z pláží krásný výhled na borovicemi zarostlé skály ve vnitrozemí. Vzrostlé borovice tady do dálky voní omamnou vůní.

Kromě širokých možností opalování a slunění, které bezpochyby ocení vyznavači plážového lenošení a odpočinku, se bude na pláži Ladiko určitě líbit i příznivcům šnorchlování či přístrojového potápění. Členité pobřeží a na mořský život bohaté dno je ideální k prozkoumávání života pod hladinou. Turisté, kteří by si chtěli užít opalování a horké paprsky slunce v dokonalém pohodlí, si mohou na Ladiku zapůjčit lehátka a slunečníky. Podobně, jako na nedaleké pláži Anthony Quinn, i tady na Ladiku je možné se opalovat na některé z mnoha skalních plošin. Ty jsou k nalezení na blízkých skalách.

Díky pozvolnému vstupu do moře je pláž Ladiko vhodná i pro horší plavce. Doporučována je i rodinám s malými dětmi. Protože moře u pláže je obvykle klidné, rodiče se tady nemusejí bát pustit své ratolesti samotné do vody.

Stejně jako na sousední pláž Vagies, i na Ladiko je nejlepší dostat se pronajatým automobilem či na malém motocyklu. Asi půl kilometru za letoviskem Faliraki stačí otočit vlevo, směrem k moři. Po necelém jednom kilometru se turisté dostanou na parkoviště. To je společné jak pro pláž Ladiko, tak i blízkou Vagies.

Dle řady znalců ostrova Rhodos patří právě Ladiko a nedaleká pláž, pojmenovaná po známém americkém herci, k tomu nejlepšímu, co může ostrov Rhodos svým návštěvníkům pro prožití skvělé dovolené u moře nabídnout.