Pláž Agathi, která bývá také někdy nazývána Zlatý písek, tedy Golden sand, leží asi kilometr severně od letoviska Charaki. Svůj název získala podle zlatavého písku, jež tvoří její povrch. Pláž Agathi je, podobně jako třeba pláže Ladiko nebo Anthony Quinn, které ovšem leží o něco severněji, ohraničená skalami. Na okolních kopcích se dobře daří borovicím.

Při příchodu na pláž je možné vlevo, tedy směrem na sever, navštívit malý kostelík. Ten tu byl vyhlouben do skály někdy kolem 14 století. Pláž dnes nese název právě podle kostelíka St. Agathi.

Jak již bylo napsáno dříve, povrch pláže tvoří jemný písek zlatavé barvy. Do průzračně čistých a příjemně prohřátých mořských vod, stejně jako další pláže ve východní části Rhodu, se sklání jen pozvolna. To ji předurčuje coby ideální místo pro dovolenou rodin s malými dětmi. Rodiče se tady nemusejí obávat pustit své děti do vody samotné. Moře při pobřeží je mělké a dětem tady tak nehrozí žádné nebezpečí.

Kdo by se nechtěl na pláži povalovat a slunit na vlastním ručníku či osušce přímo na prohřátém písku, může si za drobný poplatek zapůjčit plážový slunečník a lehátko. O občerstvení se tu stará několik taveren, takže kdo by na pláži Golden Sand dostal hlad, má to k občerstvení jen pár kroků.