Pláž s názvem Prasonisi je k nalezení na nejjižnějším cípu řeckého ostrova Rhodos. Tato pláž je jednou z nejvyhlášenějších na celém ostrově a turisté sem přijíždějí ze všech rhodských letovisek alespoň na krátký výlet kvůli zajímavému přírodnímu úkazu. Ten je nazýván Polibkem dvou moří. Jde o místo, kde se stýkají vody Egejského a Středozemního moře. Povrch pláže je tvořen zlatavým pískem a během přílivu bývá zatopená.

Pláž Prasonisi budou určitě znát milovníci nejrůznějších plachtařských sportů. Během posledních desetiletí se stala velice populární v komunitě windsurferů a kitesurferů. Také již hostila několik významných závodů v těchto moderních sportovních disciplínách. Ke skvělým podmínkám pro plachtění zde přispívá i stálý vítr, který je ke všemu i poměrně silný. Turisté, kteří by si na Prasonisi chtěli vyzkoušet windsurfing nebo kitesurfing, mají možnost zapůjčit si potřebné vybavení ve zdejších půjčovnách.

Pro koupání není pláž Prasonisi příliš vhodná. Turisté, kteří se tu chtějí vykoupat, si vychutnávají moře hlavně při jejích okrajích. Uprostřed pláže je totiž vždy spousta surferů a kiterů, co si užívají zdejší ideální podmínky pro tento sport. Dalším vhodným místem ke koupání je maličký ostrůvek Prasonisi, ke kterému se lze během odlivu dostat suchou nohou.

Na pláž se dá dostat po silnici, kopírující východní pobřeží ostrova. Právě tu využívají návštěvníci Rhodu, co se chtějí na jeho nejjižnější výběžek podívat alespoň v rámci výletu.